Villu Veski (sünd. 19. jaan. 1962 Lääne-Eesti, Muhu saar), saksofonist, ansamblijuht ja pedagoog. Alustas muusikaõpinguid klarnetiga Saaremaal Kuressaare muusikakoolis. 1980-1985 õppis saksofoni erialal Tallinna Konservatooriumis Olavi Kasemaa klassis. Täiendanud end 1988 Ungaris Tatabanya Jazz Camp'is USA tenorsaksofonisti Ernie Wilkins'i käe all ja 1989 Pariisi Konservatooriumi suveakadeemias Nice'is prof. Claude Delangle'i juhendamisel. 1983 saavutas laureaaditiitli N. Liidu vabariikidevahelisel puhkpillimängijate konkursil Leedus Shiauliais, 1987 diplomi Üleliidulisel konkursil Ukrainas Hmelnitskis. Tegutseb 1982. aastast G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli saksofoni- ja improvisatsiooniõpetajana, aastast 1999 ka saksofoni-ja improvisiatsiooniõpetajana Viljandi Kultuurikolledzhis. Olnud õppejõuks workshop'idel Saksamaal Freiburgis ja Norras. Ta on Eesti Interpreetide Liidu juhatuse liige (alates 1999).

Villu Veski kui solisti ja ansamblisti repertuaaris on klassikalised altsaksofoniteosed ning rohkelt loomingut saksofonikvartetile, teisalt dzhässi poolel aga eelistatuna old swing style ning etno-jazz ja funky-groove. Ta on esinenud sageli Eesti muusika päevadel ja NYYD-festivalil eesti uuema muusika ettekandjana, viimati 1999. aastal. Ta on esiettekandele toonud Eesti heliloojate Eino Tambergi ja Hillar Kareva saksofonikontserdid, mis olid pühendatud talle ning soleerinud Tambergi populaarses "Concerto grosso's" ja teistegi Eesti muusika teoste ettekandeil, esitanud ka Glazunovi Saksofonikontserdi, mänginud koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ja Nõmme Linnaorkestriga Eesti dirigentide Neeme Järvi, Peeter Lilje, Vello Pähna, Arvo Volmeri ja Tarmo Leinatamme juhatusel. Kammerrepertuaaris on ta klaveripartneriks olnud Signe Hiis. Villu Veski oli ka Eesti Kontserdi korraldatud festivali "Saxomania" üks organisaatoreid ja esinejaid 1998. a. 1983. aastast, alates ansambli loomisest, kuulub ta altsaksofonistina Olavi Kasemaa juhtimisel tegutseva Tallinna Saksofonikvarteti koosseisu, kellega teinud enam kui 20 teose esiettekandeid peaaegu kõigilt tuntumatelt Eesti heliloojatelt. Koos Tallinna Saksofonikvartetiga on ta esinenud paljudel festivalidel Eestis ja mitmel pool välismaal, sh ka 11. World Saxophone Congress 1997 Hispaanias, Valencias, 12. World Saxophone Congress 2000 Kanadas, Montrealis, lisaks koos akordionist Tiit Kallustega 2. Europan Congress on Clarinet and Saxophone Association 1998 Poolas, Krakovis, Stockholmi Moodsa Kunsti Muuseumis Stockholmis, World EXPO 2000 Hannoveris, Pori International Jazz'il 1999 Soomes, Moskvas, Vilniuses ja Riias.

Jazzmuusikuna on Villu Veski olnud ansamblite "Avicenna" (1986-1990) ja Saxappeal Band" (aastast 1992) asutaja ja juht, koos akordionist Tiit Kallustega osaleb projektis "Põhjala saarte hääled". Veel on tema esinemispartneriteks olnud laulja ja pianist Sergei Manukjan, laulja Debbie Cameron, löökpillimängija Abdissa Assefa, sitarimängija Baluji Shrivastav ja löökpillimängija Matti Oiling. Ta on kaasa teinud kõigil Eesti jazzfestivalidel (Jazzkaar, Tudengijazz, Fiesta International, Rock Summer, Tartu Jazz Festival), paljudel Skandinaavia festivalidel - 1988. a. Avicenna ja Sergei Manukjaniga Pori Jazzfestivalil , 1999. a. samas koos Tiit Kallustega projektiga "Põhjala saarte hääled", 1994 Bergeni Nattjazz Saxappeal Bandiga, Copenhagen Europan Cultural Capital "Artgenda '96", veel Tbilisi International Jazz Festival (1986), festival Ossennije Ritmy" Leningradis (1990), "Stupenka v Parnass" Moskvas (1990), Adolphe Sax Festival Dinant'is, Belgias (1994).

Villu Veski on olnud tegev ka heliloojana. Ta on loonud tunnusmuusikaid reklaamidele, 1999. a. valmis tal muusika 13-osalisele dokumentaalsele teleseriaalile "Around the World in 90 Days" , mida 1999. a. novembrist demonstreeritakse telekanalitel "Discovery Travel Channel", "BBC/Flextech UK Style" ja "TVF International".

Heliplaadid:
1. Tallinna Saksofonikvartett, LP 1989
2. Sergei Manukjan & AVICENNA, LP 1989
3. Tallinn Saxophone Quartet plays Bach & Jazz, CD 1994
4. Oh, Lady Be Cool, Saxappeal Band, CD 1994
5. Põhjala saarte hääled, duo V. Veski ja T. Kalluste, CD 1998
6. Estonian National Symphony Orchestra / Eino Tamberg / Saxophone Concerto / Villu Veski, CD 2000
7. TTÜ Meeskoor / Tallinna Saksofonikvartett / Jõulukantaat, CD 2000
8. Põhjala saarte hääled II, V. Veski / T. Kalluste 5-tet, CD 2001

 
Tiit Kalluste (sünd. 2. apr. 1962 Võrumaal), akordionist, helilooja ja pedagoog. Tiit Kalluste on lõpetanud G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli 1981. a. ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1986. a. Samast aastast alates tegutsenud vabakutselise muusikuna, peamiselt jazzmuusika vallas. Alates 1997. aastast Viljandi Kultuuriakadeemia ja 1998. aastast G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli ja 2004.aastast Eesti Muusikaakadeemia õppejõud. Aastatel 1998-99 olnud Soomes Nilsiä jazzlaagri õppejõuks. 1999.a. alates Eesti Akordioniliidu president.

Tiit Kalluste on esinenud pea kõikidel Eesti jazz- ja maailmamuusika festivalidel - Tudengijazz, Jazzkaar, Pärnu Fiesta, MAAja ILM, Viljandi Pärimusmuusika festival ja väljaspool Eestit festivalidel Pori International Jazz (1999, Soome), Dahlsbruk Jazz (1996, Soome), Kaunase rahvusvaheline jazzfestival (2003). Oma jazzgrupiga Tiit Kalluste Jump Band on ta esinenud paljudel akordionifestivalidel nii kodus kui ka välismaal.

Erinevates projektides on olnud Tiit Kalluste mängupartneriteks pianist Mika Pohjola (USA), löökpillimängija Abdissa Asseffa (Etioopia), saksofonist Petras Vyshniauskas (Leedu), lauljad Debbie Cameron (Taani) ja Laima Vaikule (Läti), Marie N (Läti), suupillimängija ja pianist Raimonds Macats (Läti), löökpillimängijad Pipi Piazzolla (Argentiina) ja Matti Oiling (Soome), pianist ja helilooja Raimonds Pauls jpt.

Tiit Kalluste on 1998. aastal käivitunud projekti "Põhjala saarte hääled" üks idee ja muusika autoreid, ta esinenud selle kavaga II EuroCass Congress'il Krakovis, Poolas (1998), 12. World Saxophone Congressil Montrealis, Kanadas (2000), World EXPO 2000 Hannoveris, Londoni Kuninglikus Muusikakolledzhis (2000), Stockholmi Moodsa Kunsti Muuseumis (2000), Europarlamendis Brüsselis (2002), aga ka Fääri saartel, Gotlandil, Ölandil, Alandil, Moskvas, Vilniuses ja Riias. Muusikat heliplaatidelt "Põhjala saarte hääled I ja II" on kasutatud filmides "Tallinn-Valga-Tallinn" (ExitFilm) ja NDR produtseeritud telefilmis"A Journey Trough Estonia."

2003.a.veebruaris tõi Tiit Kalluste koos saksofonist Villu Veskiga välja uue ülimenuka kava - Tango Nuevo, kus lisaks originaalmuusikale tuuakse kuulaja ette tangoballett, live video, valguskunst ja videovõtted Buenos Airese maailmakuulsatest tangopaikadest. Programmi muusika ja videovõtted valmisid reisil tango sünnimaale - Argentiinasse.
Kontsertsalvestus Estonia Kontserdisaalist, kus kaastegev Argentiina löökpillimängija Daniel Pipi Piazzolla, on välja antud DVD-l.

Heliplaadid:
Steamship Quartet, MC 1991
Swing Accordion, MC 1993
Muusikat akordionile MC 1993
Kutse tantsule I, CD 1996
Pump Jump Fellows, CD 1998
Põhjala saarte hääled, CD 1998
Põhjala saarte hääled, CD 2002
Tango Nuevo, DVD 2003

Teinud kaasa heliplaatidel:
Debbie Cameron & Avicenna, MC 1992
Kiigelaulukuuik, CD 1995
Sinilintu, CD 1996
Üksi, CD 1999
Hüüd ja Hääl, CD 2000
Yölento, CD 1999
Different Dreams, CD 2001

 
Raimonds Macats (1961) on väga mitmekülgne muusik - helilooja, produtsent ja arranzheerija. Ta on lõpetanud Läti Muusikaakadeemia tshello erialal ning olnud korduvalt rahvusvaheliste konkursside laureaat, samas on ta ainuke läti professionaalne suupillimängija. Klahvpillimängijana on osalenud paljudes bändides, nagu "Sipoli", "Inversija", "Odis", ning koostööd teinud pea kõigi Läti muusikutega.

1991. aastast oli Macats USA tuuril ansambliga "Odis" ning osales Washingtonis Ramsey Lewise muusikalises programmis Black Entertainment Television.

Alates 1993. aastast on Raimonds Macats Laima Vaikule showgrupi muusikaline direktor ning mängib regulaarselt Raimonds Paulsi showprogrammis. Macats on enam kui 15 CD produtsent ja arranzheerija, sealhulgas "Laima" ning mitmed Raimond Paulsi ja Imantis Kalninði projektid.

Esinemised on teda viinud Taani, Rootsi, Norrasse, Iisraeli, Saksamaale, USA-sse ja Venemale. Aastal 2000 asutas ta nüüdisjazz kvinteti "R.M.B." Käesoleval ajal on Macats tihedalt seotud projektides Eesti muusikute Villu Veski ja Tiit Kallustega, kus mängib suupilli ja klahvpille. Lähiajal on ilmumas CD Raimonds Macatsi instrumentaalmuusikast.

 
Mamba, kodanikunimega Abdissa Assefa (s. 1973, Etioopia) pere asus elama Soome 1975.aastal. 8-aastaselt tekkis tal tõsisem huvi muusika vastu. Ta mängis löökpille koolibändis ja võttis dzhässmuusikas eratunde ning seejärel läbis ka dzhässistuudiumi muusikakoolis.
Aafrikas nähtu ja kuuldu mõjutas tema edasist muusikuteed oluliselt. Huviorbiiti tõusid afro-kuuba löökpillid. Ta täiendas end selle ala meistrite juures. Siit sai alguse tema professionaalse muusiku karjäär. Esimene suurem kontserditurnee toimus Soome tuntud poplaulja ja -helilooja Mikko Kuustoneniga aastail1993/04. See oli võtmeks muusikamaailma: tekkisid uued kontserdipakkumised, turneed, stuudiotööd, koostööprojektid pop-, soul-, rock- ja dzhässmuusikutega. Ta on kaasa teinud ka uue muusika projektides. Viimase kuue aasta sisse mahub 20-30 professionaalset gruppi, kellega ta on pidevalt koos musitseerinud. Käesolev projekt on Mamba juba mitmes koostööprojekt Eesti muusikutega: 1999 aastal tegi ta kaasa audio-visuaalses programmis "90 minutiga ümber maailma", aastal 2000 osales rahvusvahelisel löökpillisündmusel Pauken Ida-Lääne projektis.
 
Taavo Remmel (s. 1964) on õppinud kontrabassimängu Tallinna Muusikakeskkoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Töötanud ERSO-s, ansamblis Hortus Musicus, tänini on siiski põhitegevuseks osalemine väga erinevates jazzansamblites ja - projektides (musitseerinud koos Tiit Pauluse, Lembit Saarsalu, Tõnu Naissoo, Villu Veski, Ain Agana, Bryan Melvini, Matti Oilingi, Tommy Mansikka-Aho ja teiste väljapaistvate muusikutega).

Esinenud Põhjamaades, mitmetes Euroopa riikides, Kanadas, 1996 Eurovisiooni lauluvõistlusel Norras. Kirjutanud laule ja instrumentaalmuusikat. Viimase aja olulisemateks ettevõtmisteks on osalemine Estonian Dream Big-bandi ühiskontserdil ning ülesastumised ansamblitega Siiri Sisask-band ja Hüüd & Hääl.







 

RealAudio: Veski & Kalluste 5-tet - Teekond (albumilt «Põhjala saarte hääled II» 2002)
MP3: Veski & Kalluste 5-tet - Teekond (albumilt «Põhjala saarte hääled II» 2002)
RealAudio: Veski & Kalluste 5-tet - Allikas (albumilt «Põhjala saarte hääled II» 2002)
MP3: Veski & Kalluste 5-tet - Allikas (albumilt «Põhjala saarte hääled II» 2002)
RealMovie: Villu Veski & Tiit Kalluste 5-teti kontserti Viljandi Pärimusmuusika Festivalil

Muhu Future Music Festival
"JUU JÄÄB 2005"
30.06.-3.07. 2005

  Uus CD "Sounds of the Nordic Islands" HJF 92 TUTL nüüd müügil

  23. mail kell 20.15 NDR-kanalilt dokumentaalfilm "A Journey Through Estonia.", muusika Villu Veskilt ja Tiit Kallustelt

  9. aug. Leigo Järvemuusika:
Villu Veski/Tiit Kalluste 5-tet "Põhjala saarte hääled II"
Mari Boine Grupp