Estonian English Finnish French German
   Press    Artistid    Diskograafia    Noodid    Kontakt
Nordicsounds

Raimonds MacatsRaimonds MacatsRaimonds Macats (1961) on väga mitmekülgne muusik - helilooja, produtsent ja arranzheerija. Ta on lõpetanud Läti Muusikaakadeemia tshello erialal ning olnud korduvalt rahvusvaheliste konkursside laureaat, samas on ta ainuke läti professionaalne suupillimängija. Klahvpillimängijana on osalenud paljudes bändides, nagu "Sipoli", "Inversija", "Odis", ning koostööd teinud pea kõigi Läti muusikutega.

1991. aastast oli Macats USA tuuril ansambliga "Odis" ning osales Washingtonis Ramsey Lewise muusikalises programmis Black Entertainment Television.

Alates 1993. aastast on Raimonds Macats Laima Vaikule showgrupi muusikaline direktor ning mängib regulaarselt Raimonds Paulsi showprogrammis. Macats on enam kui 15 CD produtsent ja arranzheerija, sealhulgas "Laima" ning mitmed Raimond Paulsi ja Imantis Kalninði projektid.

Esinemised on teda viinud Taani, Rootsi, Norrasse, Iisraeli, Saksamaale, USA-sse ja Venemale. Aastal 2000 asutas ta nüüdisjazz kvinteti "R.M.B." Käesoleval ajal on Macats tihedalt seotud projektides Eesti muusikute Villu Veski ja Tiit Kallustega, kus mängib suupilli ja klahvpille. Lähiajal on ilmumas CD Raimonds Macatsi instrumentaalmuusikast.


© Nordicsounds 2006 - info at nordicsounds dot ee