Estonian English Finnish French German
   Press    Artistid    Diskograafia    Noodid    Kontakt
Põhjala saarte hääled

Põhjala saarte hääled III / NordicSounds vol.3


 

VILLU VESKI – saksofonid
TIIT KALLUSTE – akordion
TAAVO REMMEL – kontrabass
BRIAN MELVIN
– löökriistad
feat.
GUIDO KANGUR
- tekst
ROBERT ANNUS
- laul ja väikekannel

NordicSounds@myspace

 

 
VILLU VESKI – saksofon
TIIT KALLUSTE – akordion

Duo Villu Veski ja Tiit Kalluste on tuntud mitmete jazzi ja improvisatsioonilise muusikaga seonduvate kontserdiprojektide ja muusika autoritena.

Kümmekond aastat tagasi, pärast muusikute Villu Veski ja Tiit Kalluste mimeid reise Läänemere ja Põhjamere saartele, kust ammutati loomingulist energiat ja autentset muusikalist materjali, vormistas duo heliplaadi “Põhjala saarte hääled”. Saarte rahvamuusika, ühendatuna nüüdismuusika improvisatsioonilise helikeelega, on albumil kõlavate kompositsioonide aluseks.

"Siin kõnnib teie ees kaks Eesti meest, kes on noppinud helisid Põhjala saartelt ja nad meie jaoks tänapäeva kandnud. Siin on üks viis võtta vastu Põhjala Vahemere viisisd," kirjutas president Lennart Meri albumi Põhjala saarte hääled kaaskirjas.


VILLU VESKI – saksofon
TIIT KALLUSTE – akordion
RAIMONDS MACATS – harmoonika, klahvpillid
ABDISSA ASSEFA 'MAMBA' – löökriistad
TAAVO REMMEL – kontrabass

Tänaseks on duol Veski-Kalluste valminud järg esimesele kontserdiprogrammile nimetusega “Põhjala saarte hääled II”. Esimestest kompositsioonidest pärit mõtlik-filisoofilisele helikeelele on tänaseks lisandunud mitmeid kõlavärve ja rütme, kaotamata sealjuures seda nähtamatut sidet “juurte” ja tänapäeva vahel, mis on programmi “Põhjala saarte hääled” helikeele võtmeks.

Lisaks saksofonile ja akordionile kõlavad “Põhjala saarte hääled II” live elektroonika, mängijaks Raimonds Macats Riiast, etnilistel löökriistadel musitseerib Abdissa Assefa Etioopiast. Programmis teeb kaasa veel kontrabassivirtuoos Taavo Remmel.© Nordicsounds 2006 - info at nordicsounds dot ee